PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31861}

Wojna Harta

Hart's War
7,1 30 451
ocen
7,1 10 1 30451
6,4 5
ocen krytyków
Wojna Harta
powrót do forum filmu Wojna Harta

Dlaczego amerykanie muszą zawsze wcisnąć tą swoją propagandę u.s. i a do każdego filmu? Nie mogliby napisać scenariusza że rzecz dzieje się w normalnym więzieniu? Po co scenerie włożyli w 2 wojnę światową skoro i tak nie użyli praktycznie żadnych charakterystycznych cech dla tego konfliktu. Mili niemcy, obóz jeniecki co wygląda jak obóz skautów, jedzenie jak w hotelu i oczywiście na koniec cudowne poświecenie. A i salutowanie na każdym kroku co mnie tak bardzo denerwuje. Cieszę się że dużo osób podziela moje zdanie. Gdyby sceneria była inna dał bym może 7 ale przez tą ignorancje rzeczywistości scenarzysty daje 3. I tak za dużo...

ocenił(a) film na 9
Leloooo

No jedzenie to rzeczywiście niemalże jak z hotelu, jeżeli uważasz takie pożywienie jak z hotelu, to wyobrażam sobie co musisz jeść na co dzień ^^

ocenił(a) film na 3
ruuit

No tak... postarałeś się z komentarzem - fest. Chyba można się domyślić że chodzi mi o porównanie jedzenia w prawdziwym niemieckim obozie w czasie II W.Ś. a tym pokazanym w filmie. W ogóle nie umiem uwierzyć że muszę to tłumaczyć.....nie chce już tego komentować bo musiałbym skrytykować inteligencje.

ocenił(a) film na 9
Leloooo

Rozumiem twoją wypowiedź iż często jeńcy nie mieli co zjeść ale stwierdzenie, że pomyje na filmie to jedzenie z hotelu jest mocno przesadzone, no chyba, że oglądaliśmy zupełnie inny film.

ocenił(a) film na 3
ruuit

Literacka Hiperbola.

ocenił(a) film na 6
Leloooo

Ty rowniez nie postarales sie z tym komentarzem autorze :)
Sceneria a raczej miejsce i czas
akcji jest taka a nie inna, poniewaz film powstal na podstawie ksiazki o tym samym tytule, czego jednak nie musiales wiedziec.
Masz absolutna racje, ze film to prawa bajka, ciekaw jestem jak ten rezyser opowiedzialby historie Auschwitz.

Leloooo

a skąd wiesz jakie był warunki i jakie było jedzenie w niemieckim więzieniu gdzie trzymano amerykanów? :P

ocenił(a) film na 6
Leloooo

Czy w filmie jest powiedziane, że jest oparty na faktach? Mi się nóż w kieszeni otwiera jak ktoś ocenia film nie jako film, tylko, 'bo to nie tak naprawdę było'. I co z tego, że film jest przekłamany? Oceniamy film, czyli to co w nim widzimy.
A filmy sc-fc jak oceniasz? Pewnie wszystkie na 1, no bo przecież nie pokazują prawdy.

ocenił(a) film na 8
Yom

Ten przygłup ma mózg z betonu - tam nic nie przeniknie. Nie dotarło do niego np. to, że film zrobiony jest na podstawie książki Johna Katzenbacha, specjalizującego się w thrillerach sądowych. Poza tym przedstawienie realiów obozu jenieckiego dla oficerów, tzw. oflagu, są w filmie dość wiernie oddane; wystarczy poczytać wspomnienia polskich oficerów, którzy spędzili wojnę w takich "ośrodkach".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones